Skip to content

Главная
О НАШЕМ ФЕСТИВАЛЕ - НОВОСТЬ ДНЯ ! Версия для печати Отправить на e-mail

10 МАЯ 2010

vmeste_65_vov_kiev_2010.jpg

may_10.jpg

 

 

 

 

 

 

ВИДЕО НА САЙТЕ ФОТО http://orthodoxy.org.ua/tn/node/5272

 

 «Пам’ять не стирається!» - до 65-річчя Великої Перемоги в Києві відбувся фестиваль авторської пісні «Благодатне Небо» 

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира уже четвертий рік поспіль у Києві проходив Міжнародний православний фестиваль авторської пісні - «Благодатне Небо».

У понеділок, 10 травня, в Будинку Офіцерів присвячений 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні фестиваль об’єднав не тільки православних композиторів і виконавців з України та Росії, а й учасників бойових дій, свідків тієї трагедії й нас, їхніх нащадків.

«65 років минуло відтоді, як завершилася найстрашніша й найжахливіша війна всіх часів, — такими словами відкрив фестиваль архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді. — Невпинно спливає час, але пам’ять не стирається, вона жива. І чим ми далі від тих подій, тим ціннішою стає Велика Перемога! І та Перемога потрібна нам, щоб бути вдячними нащадками батьків, дідів, прадідів, які воювали на полях війни й кували Перемогу в тилу». Архієпископ додав, що ми пишаємось ветеранами, низько вклоняємось перед їхнім подвигом і маємо на справі доводити щодня нашу вдячність за сьогоднішнє життя у мирі.

Владика також вручив грамоти від імені Предстоятеля УПЦ з нагоди 65-ої річниці Великої Перемоги ветеранам ВВВ Олімпіаді Кислюк, котра звернулась до молоді зі словами берегти Любов, Радість і Мир, та Євгену Карпову, який цього року відсвяткував 91 рік. «Що краще – 91 чи 19? Звісно, 19. А раптом я знову стану в ряди тих солдатів..,» - додав зі сльозами на очах ветеран бойових дій Євген Карпов.

…Солдат – це той, хто зробив для тебе і для мене все, що зміг: себе в бою не пожалів, а Вітчизну зберіг…

Після урочистої частини розпочалася концертна частина фестивалю, під час якої учасники дарували слухачам свої авторські пісні, сповнені віри в Божу благодать і вдячності ветеранам за Мир і Любов. На сцені з’являлися вже добре знані в православному колі лауреати багатьох фестивалів як з України — ансамбль «Золоті куполи Києва», група «Сад», Андрій Семенко, Ганна Піркова, дует Олександр і Лілія Коняєви, так і з Росії – Олена Муссалітіна, В’ячеслав Капорін, Олексій Кирилов, а також Микита Джигурда (прилетів до рідного Києва з Москви), який присвятив ветеранам ВВВ вірш і нещодавно написану ним пісню «День Перемоги».

Уперше, коли проходив фестиваль «Благодатне Небо», як згадав його директор, керівник православної пісні і творчості Олексій Ахаімов, а це було 1 травня 2007 року, випав сніг і цвіли магнолії. І про таку Божу благодать із піснею «Благодатне Небо» звернувся він до глядачів.

«До речі, назва фестивалю з’явилася не просто так, — додав Олексій Ахаімов. — Є така ікона Пресвятої Богородиці. Вона з’явилась у мене — і виникла думка саме так назвати фестиваль…» Нехай «Благодатне Небо» Києва об’єднує всіх творчих православних і радує нас!

Зі святом Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні, дорогі наші ветерани!

 
< Пред.   След. >

Top